Ratno umijeće Mongola
Mongolski vojni genij itekako je zanimljiv danas i to će biti još dugo vremena, posebno kada je riječ o problematici manevarskog rata. Na tematici manevarskog rata moguće je napraviti poveznice sa suvremenom vojnom problematikom
Komentari 2
DG
Pročitao sam prije puno godina da su Mongoli koristili oblik psihološkog ratovanja .Sakupili bi stanovništvo nekog grada i napravili masakr ali bi i desetak ljudi pustili među protivnike koji su pričali ono što su vidjeli i time širili paniku ii strah među ljudima i time bili strašniji nego što jesu
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uredništvo VP ne bi trebalo nekritički preuzimati povijesne karte sa "Wikipedije" U broju 50., na stranici 75. objavljena je karta"dominacije Mongolskog carstva". U doba najveće ekspanzije Mongola Srbija je tek počela dobivati naznake Državice, a smatra se da je do do osnutka Srpskog kraljevstva došlo 1217. godine. Na karti je prikazano da Srbija u to doba vlada Balkanom do Grčke i cijelim Jadranskim morem, uključujući i područje Hrvatske, čemu u to vrijeme nije bilo tako. Hrvatska se je u to vrijeme nalazila u personalnoj uniji sa Mađarskom koja je vodila borbe sa Mongolima, a kralj se je povlačio do obala Jadrana. U to vrijeme, nikako se ne može govoriti o bilo kakvom većem broju Srba na području Današnje Bosne i Hecegovine i Hrvatske, a kamoli o državnoj supermaciji Srbije nad tim prostorom. Zamolio bi, u slijedećem broju, za objavljivanje točnije i preciznije povjesne karte, tek istine radi.