Nova će jedrilica razvijati brzinu od 12 300 kilometara na sat te će teoretski moći preletjeti put između Moskve i Londona za samo 13 minuta, piše Express.
Vrlo pokretna jedrilica Yu-74 može "probiti" svaki raketni štit protuzračne obrane.
Testiranje druge verzije hipersoničnog zrakoplova Yu-71 završeno je prošle godine, a testiranja su dio tajnog ruskog raketnog programa "Projekt 4202". Rusija je odredila da su hipersonični zrakoplovi obrambeni prioritet zemlje, pogotovo zbog prvog raketnog štita protuzračne obrane NATO saveza postavljenog u Rumunjskoj.
Kada se završi, obrambeni kišobran NATO saveza prostirat će se od Grenlanda na sjeveru, pa sve do Azorskih otoka na jugu. Drugi raketni štit protuzračne obrane NATO saveza bit će postavljen u Poljskoj 2018. godine. Moskovski je Kremlj objavio planove za ponovno aktiviranje starijeg raketnog obrambenog sustava blizu Crnog mora. Vojna baza Dnjepar imat će na raspolaganju sustave koji će moći presresti i srušiti balističke, krstareće i hipersonične rakete na udaljenosti od 3 200 kilometara. Vjeruje se da će se najnovija ruska jedrilica moći postaviti na novu generaciju interkontinentalnih balističkih raketa "RS-28 Sarmat", koje se trenutno proizvode za rusku vojsku.
Balistička raketa će se lansirati u orbitu, a nakon toga bi se jedrilica trebala odvojiti od rakete - gravitacijska sila i poniranje doprinijet će razvoju brzine jedrilice.
Svaka raketa Sarmat može "nositi" do 24 nuklearne jedrilice Yu-74, a ona također može nositi nuklearno oružje.
>>Carpenter upozorava: "Putin može 'pregaziti' postrojbe NATO saveza u samo 60 sati!"
>>Rusija gradi 12 divovskih ratnih brodova naoružanih s 200 raketa!
Dobro da SAD ne gradi u Juznoj Koreji podmornicku bazu za podmornice sa nuklearnim balistickim raketama sa druge strane Rusije!?Pa covjek ne zna koji su veci siritelji nenuklearnog arsenala na planeti Zemlji!?