Rakete velikog dometa"zrak-zrak" (BVRAAM) koriste se kako bi se uklonili neprijateljski lovci, bombarderi, dronovi i letjelice na daljini većoj od 30 kilometara. Dana 15. rujna Kina je uspješno testirala zadnju verziju - "PL-15". Raketa je lansirana s kineskog lovca "J-31" koji je srušio "neprijateljski" dron, piše PoPSCI.
Raketu "PL-15" razvio je Institut 607. Nova raketa zamijenit će sadašnju (BVRAAM) navođenu raketu, "PL-12" koja ima doseg veći od 100 kilometara. "PL-15" ima bolji aktivni radar (tragač) te dvojni pulsni raketni motor kako bi povećao svoj doseg. Iako je još prototip, "PL-15" je postao međunarodna zvijezda. Na konferenciji zračnih snaga koja se održala istog tjedna kao i testiranje rakete, general Hawk Carlisle spomenuo je "PL-15" kao razlog povećavanja budžeta. Apelirao je na Kongres da se financira nova raketa koja će zamijeniti američki "AMRAAM". Generalova najveća briga je doseg rakete. Uz nabojno-mlazni motor, doseg može iznositi od 150 do 200 kilometara. Raketa trenutno ima puno veći doseg od svih američkih "zrak-zrak" raketa. "PL-15" tako ne postaje samo prijetnja lovcima kao što su "F-35" nego i zračnim "tankerima" i bombarderima koji su ključni u američkim zračnim operacijama na Pacifiku. General Carlisle žestoko je prikazao "PL-15" kao najveći prioritet za Američko zrakoplovstvo.
Nakon što "PL-15" prođe razvojne razine, postavit će se na kineske "nevidljive" lovce kao što su "J-20", "J-31" te starije "J-10", "J-11", "J-15" i "J-16".
svako ima pravo stititi vlastite interese dok ti interesi ne ugrozavaju tudje.