RATNICI Austrougarski domobran iz Dalmacije 1914. Austrijski dio vojske tvorile su redovite trupe, domobranstvo (Landwehr) i takozvani stariji poziv (Landsturm) s vojnicima dobne granice od 35. do 55. godine.
TENKOVSKA BITKA ZA CAEN (DRUGI DIO) "Za britanske padobrance Rommel je saznao oko dva sata poslije ponoći" Bez obzira na gubitke dio tenkova 21. divizije uspijeva izaći na obalu kod Lion-sur-Merm, ali se brzo povlači računajući da bi im Britanci mogli presjeći odstupnicu.
Tenkovska bitka za Caen (PRVI DIO) Operacija "Overlord" Nakon iskrcavanja na plaži „Sword“, 3. britanska pješačka divizija, podržana 27. oklopnom brigadom, trebala je prvog dana zauzeti grad. Bio je to preambiciozan plan.
RATNICI CORNUCEN - Trubač rimske legije Kaciga na glavi jednaka je istim kakvu su nosili ostali legionari.
RATNICI Varaždinski husar oko 1760. U jeku najveće austrijske ofenzive protiv Osmanlija, prvu regularnu husarsku pukovniju podigao je u Mađarskoj general grof Adam von Czobor 1688. godine i doveo ju pod carski stijeg.
RATNICI Škotski pješak 1815. godine Od kraja 17. stoljeća jedna od glavnih škotskih gospodarskih djelatnosti bile su pljačke stoke i otmica pripadnika drugih klanova zbog ucjene, odnosno plaćanja otkupa u zamjenu za njihovo oslobođenje.
RATNICI Hoplit Ratnik na desnoj strani dijelom svojeg štita pokrivao je ratnika do sebe na lijevoj strani štiteći mu ruku s oružjem.
RATNICI Pandur Pandurski korpus Trenk imao je i svoj vojni ustroj sastavljen od dviju četa, a svaka četa imala je odjele od 50 pandura kojima su zapovijedali harambaše.
6 DRUGI SVJETSKI RAT Prva partizanska tenkovska brigada Potkraj srpnja 1944. pristižu prvi američki tenkovi M3A3 “Stuart”, britanski oklopni automobili AEC Mk II, gorivo, streljivo i oprema.
ORUŽJE Browning M2 - prva teška strojnica Do kraja Drugoga svjetskog rata proizvedeno je 1.968,596 teških strojnica, a upotrebljavale su je i kopnene, i pomorske, i zračne snage.